United Chemi-Con ESMQ251ELL100MJC5S
10uF 250V ±20% 100mA@120Hz Plugin, D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet3 pagine4 anni fa
IHS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
4,362
Authorized Distributors
2
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
100 mA
100 mA
100 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
13.9954 mm
13.9954 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2022-10-31
Parti correlate
NichiconUVK2E100MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 250V 10muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
United Chemi-ConESMG201ELL100MJC5S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
United Chemi-ConEKMQ251ELL100MJC5S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 200V 10muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA2EHG100
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 250V 10muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ESMQ251ELL100MJC5S fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Through Hole Mount
SERIES: SMQ-R; VOLT: 250; CAP: 10; DIA X LENGTH: 10X12; PACKAGING: BULK
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL TH