United Chemi-Con ESMG500ELL2R2ME11D
SMG Series 2.2 uF 50 V ±20 % Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet3 pagine4 anni fa
IHS
element14 APAC
Electro Sonic
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-98.37%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1,590
Authorized Distributors
2
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
28 mA
20 mA
20 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
11.9888 mm
11.9888 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Parti correlate
Wurth Elektronik860020772006
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 20mA 2000h 105C
Wurth Elektronik860010772006
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
Cap, 2.2Uf, 50V, Alum Elect, Radial Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 860010672006
NichiconUVK1H2R2MDD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUVP1H2R2MDD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVP 50V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 50V 2.2muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ESMG500ELL2R2ME11D fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 0.028A 2000h 85C Bulk
2.2uF 50V ±20% 28mA@120Hz Plugin,D5xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2.2UF, 50V, 20%, RADIAL; Product Range:SMG Series; Capacitance:2.2 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:50V; Diameter:5mm; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Pa
Aluminum Electrolytic Capacitor 2.2Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Smg; Capacidad:2.2Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:5Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Chemi-Con ESMG500ELL2R2ME11D