United Chemi-Con ESMG351ELL2R2MHB5D
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 350V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 38mA 2000h 85°C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet3 pagine4 anni fa
IHS
Electro Sonic
Newark
element14
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
450
Authorized Distributors
1
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
350 V
350 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
38 mA
38 mA
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
11.5062 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Parti correlate
Wurth Elektronik860021374004
WCAP-ATG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik860011374003
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
NichiconUVK2W2R2MPD
2.2uF 450V 卤20% 28mA@120Hz Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
2.2uF 350V 卤20% 38mA@120Hz Plugin,D8xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVK 450V 2.2muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cornell DubilierSK2R2M450ST
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SK 450V 2.2muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ESMG351ELL2R2MHB5D fornite dai suoi distributori.
2.2uF 350V ±20% 38mA@120Hz Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELECT 2.2UF, 350V, RADIAL
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL