United Chemi-Con ESMG101ELL471ML25S
Cap Aluminum Lytic 470uF 100V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 1000mA 2000h 85°C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet3 pagine4 anni fa
element14
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-99.40%
Stock
3,557
Authorized Distributors
1
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
1 A
900 mA
900 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Parti correlate
KYOCERA AVXUVR2A471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 100V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
NichiconUFW2A471MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UFW 100V 470muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
PanasonicECA2AHG471
Cap Aluminum 470uF 100V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 715mA 2000h 105°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ESMG101ELL471ML25S fornite dai suoi distributori.
470uF 100V ±20% 1A@120Hz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC 470UF, 100V, RADIAL; Capacitance:470µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:100V; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Height:25mm; Diameter:16mm; Capacitor Mounting:Through Hole
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 470UF, 100V, 20%, RADIAL; Capacitance:470µF; Voltage(DC):100V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 85°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5mm RoHS Compliant: Yes