United Chemi-Con EPAG401ELL680MU30S
Cap Aluminum 68uF 400V 20% (14.5 X 30mm) Radial 7.5mm 480mA 2000h 105°C Bulk
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine3 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
5,158
Authorized Distributors
6
Capacitance
68 µF
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
12000 hours
Ripple Current
480 mA
585 mA
585 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
32.004 mm
32.004 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMQ451VSN680MP25S
Cap Aluminum Lytic 68uF 450V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 500mA 2000h 105°C
NichiconUPZW6680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 420V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Wurth Elektronik861111483004
WCAP-AIL5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Wurth Elektronik861111484013
Electrolytic Capacitor, Snap-in, WCAP-AIL5 Series, 68 F, 20%, 450 V, 25 mm RoHS Compliant: Yes
WCAP-AIG5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EPAG401ELL680MU30S fornite dai suoi distributori.
68uF 400V ±20% 480mA@120Hz Plugin,D14.5xL32mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
68¦ÌF 400V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 105¡ãC 480mA@ 120Hz,864mA@ 100kHz 14.5mm*30mm*32mm
United Chemi-Con
Radial Can PAG 400V 68muF ±20% 0.571Dia 14.50mm
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL TH