United Chemi-Con EPAG401ELL101MU40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine3 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
29,999
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
12000 hours
Ripple Current
580 mA
760 mA
760 mA
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
41.5036 mm
41.5036 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKX 450V 100muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
NichiconUPZW6101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 420V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
PanasonicECA2GM101
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 400 V, ± 20%, 2000 hours @ 85°C, Radial Leaded
NichiconUVR2W101MRD
UVR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.866Dia 22.00mm 卤20% 100muF 450V
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20%( 16 X 30mm) Radial 7.5mm 580mA 2000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKMH451VNN101MQ30T
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20%( 25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.486 Ohm 570mA 2000h 105C
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EPAG401ELL101MU40S fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (14.5 X 40mm) Radial 7.5mm 0.58A 2000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 400Volts 100uF 15X40
100¦ÌF 400V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 105¡ãC 580mA@ 120Hz,870mA@ 100kHz ,D14.5xL40mm 14.5mm*40mm*42mm
SERIES: PAG; VOLT: 400; CAP: 100; DIA X LENGTH: 15X40; PACKAGING: BULK
United Chemi-Con
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL
Radial Can PAG 400V 100muF ±20% 0.571Dia 14.50mm