United Chemi-Con EMZR350ARA151MF80G
MZR Seeries 35V 150 uF ±20 % Ø6.3 x 8 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine3 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-68.34%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 µF
150 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
160 mΩ
160 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
600 mA
240 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Japan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2017-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMZR350ARA151MF80G fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 150uF, Surface Mount, 2626
150¦ÌF 35V ¡À20% 160m¦¸@ 100kHz 2000h@ 105¡ãC 240mA@ 120Hz,600mA@ 100kHz 6.6mm*6.6mm*8mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
Cap Aluminum Lytic 150uF 35V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.16 Ohm 600mA 2000h 105C T/R Automotive AEC-Q200
150uF 35V 600mA@100kHz 160mΩ@100kHz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
CAP, ALU ELEC, 150UF, 35V, 0.6A, SMD;