United Chemi-Con EMVH160ADA101MHA0G
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20%( 8 X 10mm) SMD 0.4 Ohm 220mA 2000h 125C Automotive T/R
Scheda dati
IHS
Datasheet2 pagine11 anni fa
Electro Sonic
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,945
Authorized Distributors
0
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
400 mΩ
300 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
220 mA
240 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Parti correlate
United Chemi-ConEMHB160ADA101MHA0G
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20%( 8 X 10mm) SMD 0.3 Ohm 240mA 2000h 125C Automotive T/R
United Chemi-ConEMHJ160ADA101MF80G
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.45 Ohm 220mA 2000h 125C Automotive T/R
PanasonicEEE-TPC101XAP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TP 16V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEETC1C101XP
Panasonic EEETC1C101XP - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 0.45 Ohm 197mA 2000h 125C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCJ 16V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMVH160ADA101MHA0G fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, 3533
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD