United Chemi-Con EMVE500ADA2R2MD55G
MVE Series 50 V 2.2 uF 4 x 5 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
Datasheet2 pagine11 anni fa
element14 APAC
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Parti correlate
United Chemi-ConEMVE630ADA2R2MD55G
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 63V 20%( 4 X 5.2mm) SMD 12mA 1000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConEMVK500ADA2R2MD55G
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (4 X 5.2mm) SMD 10mA 1000h 105C T/R
United Chemi-ConEMVA630ADA2R2MD55G
2.2uF 63V 12mA@120Hz ±20% SMD,D4xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWT 50V 2.2muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
KYOCERA AVXUWT1H2R2MCL2GB
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (3 X 5.4mm) SMD 9mA 1000h 105C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UZR 50V 2.2muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMVE500ADA2R2MD55G fornite dai suoi distributori.
2.2uF 50V 12mA@120Hz ±20% SMD,D4xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 50V 20% (4 X 5.2mm) SMD 12mA 1000h 105°C Cardboard T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Surface Mount, 1717
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2.2UF 50V 20%, SMD; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:2.2µF; Voltage(DC):50V; ESR:-; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 125°C; Polarity:Polar; Product Range:Alchip MVE Series RoHS Compliant: Yes