United Chemi-Con EMVA250ADA101MF80G
Cap Aluminum Lytic 100uF 25V 20% (6.3 X 7.7mm) SMD 120mA 2000h 85°C Cardboard T/R
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine10 anni fa
Datasheet2 pagine15 anni fa
Future Electronics
Electro Sonic
Newark
element14
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,424
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2826
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
120 mA
143 mA
143 mA
Height - Seated (Max)
7.6962 mm
8.001 mm
8.001 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicEEE-1EA101XP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 25V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1EA101XAP
Cornell DubilierAVE107M25X16T-F
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR AVE 25V 100muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1EA101UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 25V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC Capacitor 100UF 25; 25V 20%, SMD; AE Case:Radial Can - Capacitance:100µF;
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWX 25V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMVA250ADA101MF80G fornite dai suoi distributori.
MVA Series 25 V 100 uF 85°C Ø6.3 x 7.7 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
100uF 25V 120mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626
Cap 100uF 25VDC 20% 6.3 X 7.7mm SMD 120mA 2000 hr Cardboard T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF 25; ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 100UF 25V 20%, SMD; AE Capacitor Case:Radial Can - SMD; Capacitance:100µF; Voltage Rating:25V; ESR:-; Product Range:MVA Series; Lifetime @ Tempera
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf 25V 20%, Smd, Full Reel; Rango De Producto:Serie Mva; Capacidad:100Μf; Tensión Nominal:25V; Cubierta Del Condensador Ae:Radial - Smd; Diámetro:6.3Mm; Resistencia Esr:-; Altura:7.7Mm |Chemi-Con EMVA250ADA101MF80G