United Chemi-Con EMVA160ADA470ME55G
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (5 X 5.2mm) SMD 44mA 2000h 85°C Cardboard T/R
IHS
Datasheet2 pagine10 anni fa
Datasheet2 pagine15 anni fa
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2016-11-25
LTD Date2016-11-25
Parti correlate
KYOCERA AVXUWR1C470MCL1GB
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWR 16V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEEHBC470UAR
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HB 16V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUT 16V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cornell DubilierAVS476M16C12T-F
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (5 X 5.4mm) SMD 9.2 Ohm 39mA 2000h 85C T/R
United Chemi-ConEMVJ160ADA470MF60G
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 48mA 2000h 105C T/R
PanasonicEEE1CA470SP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMVA160ADA470ME55G fornite dai suoi distributori.
47uF 16V 47.52mA@100kHz ±20% SMD,D5xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 2121
T&r/Cap 47Uf 16V Elect Mva Smd Rohs Compliant: Yes |Chemi-Con EMVA160ADA470ME55G
MVA Series 47 uF 16 V 5 x 5 mm Surface Mount CAN Electrolytic Capacitor