United Chemi-Con EMLA160ADA471MHA0G
Cap Aluminum 470uF 16V 20% (8 X 10mm) SMD 600mA 3000h 105°C Cardboard T/R
Scheda dati
Datasheet2 pagine11 anni fa
Electro Sonic
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
71,388
Authorized Distributors
2
Capacitance
470 µF
470 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
600 mA
600 mA
Height - Seated (Max)
10.3124 mm
Parti correlate
PanasonicEEETC1C471P
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20%( 10 X 10.2mm) SMD 0.15 Ohm 750mA 3000h 125C Automotive T/R
Cap Aluminum Lytic 470uF 16V 20% (10 X 10mm) SMD 0.15 Ohm 500mA 3000h 125C Automotive T/R
PanasonicEEEFK1C471P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 16V 470muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-FK1C471AP
KYOCERA AVXUCD1C471MNL1GS
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, 5000H 8 (DIA.) X 10MM, 470UF 16 VDC, CD SERIES
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 470UF 16 V DC, CW SERIES 7000H 8 (DIA.) X 10MM
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMLA160ADA471MHA0G fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, 3533
Taped / Capacitor, Aluminum, 16 V, Cap.470 , Dia.8 , Leng.10
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 470uF 16 Volt