United Chemi-Con EMHB350ADA221MJA0G
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20%( 10 X 10mm) SMD 0.2 Ohm 330mA 2000h 125C Automotive T/R
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet0 pagine0 anni fa
Electro Sonic
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 mΩ
300 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
330 mA
296 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.3124 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-09-15
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Parti correlate
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TXV 35V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF 25 V, UX SERIES 2000H 10 (DIA.) X 10MM
United Chemi-ConEMHB250ADA221MHA0G
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 10mm) SMD 0.3 Ohm 240mA 2000h 125C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR THV 35V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUUR1V221MNL6GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 35V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMHB350ADA221MJA0G fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
SERIES: MHB; VOLT: 35; CAP: 220; DIA X LENGTH: 10X10; PACKAGING: TAPED
220uF 35V 330mA@100kHz 200mΩ@400kHz ±20% SMD,D10xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
CAP, ALU ELEC, 220UF, 35V, RAD CAN SMD; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:220µF; Voltage(DC):35V; ESR:0.2ohm; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 125°C; Polarity:Polar; Product Range:Alchip MHB Series; MSL:- RoHS Compliant: Yes