United Chemi-Con ELXZ100ELL102MH20D
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20%( 8 X 20mm) Radial 3.5mm 810mA 3000h 105C Automotive Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine4 anni fa
Datasheet3 pagine11 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+55.56%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
14,267
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
160 mΩ
65 mΩ
65 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
810 mA
995 mA
995 mA
Height - Seated (Max)
19.9898 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Parti correlate
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEUFC1A102
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-FC1A102B
United Chemi-ConEKZE100ELL102MH20D
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1250mA 3000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKY-100ELL102MH20D
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1050mA 6000h 105°C Bulk
NichiconUHD1A102MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHD 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXZ100ELL102MH20D fornite dai suoi distributori.
1000uF 10V 80mΩ ±20% 486mA@120Hz Plugin,D8xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Al Capacitor LXZ 10V 1000uF 8x20
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Radial Can LXZ 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm