United Chemi-Con ELXY250EC3152ML20S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine11 anni fa
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
3,230
Authorized Distributors
3
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
1.5 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
29 mΩ
29 mΩ
Life (Hours)
8000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.63 A
2.205 A
2.205 A
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
19.9898 mm
19.9898 mm
Parti correlate
United Chemi-ConELXY250ELL152ML20S
Cap Aluminum Lytic 1500uF 25V 20%( 16 X 20mm) Radial 7.5mm 1630mA 8000h 105C Automotive Bulk
KYOCERA AVXUPW1E152MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 1500muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUPW1E152MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 1500muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Wurth Elektronik860010478019
WCAP-ATG8 Aluminum Electrolytic Capacitors
United Chemi-ConELXZ250ELL152MK25S
Cap Aluminum Lytic 1500uF 25V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1950mA 7000h 105°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXY250EC3152ML20S fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum 1500uF 25V 20% (16 X 20mm) Radial 3.5mm 1630mA 8000h 105°C Bulk
Bulk / Capacitor, Aluminum, 25 V, Cap.1500 , Dia.16 , Leng.20 RoHS Compliant: Yes
1.5mF 25V ¡À20% 7.5mm 8000h@ 105¡ãC 1.63A@ 100kHz,978mA@ 120Hz ,D16xL20mm 21.5mm
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL
Radial Can LXY 25V 1500muF ±20% 0.630Dia 16.00mm