United Chemi-Con ELXV800ELL102MM40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Datasheet3 pagine11 anni fa
United Chemi-Con
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-12.57%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
6,435
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
41 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.37 A
1.79 A
1.79 A
Height - Seated (Max)
41.5036 mm
41.5036 mm
41.5036 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Parti correlate
PanasonicEEUFC1J102
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000 uF, 63 V, ± 20%, 5000 hours @ 105°C, Radial Leaded
PanasonicEEUFC1J102U
FC Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 1000muF 63V
NichiconUPJ1J102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConEGPA630ELL102ML35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
NichiconUPJ1K102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 80V 1000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
NichiconUPM1J102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXV800ELL102MM40S fornite dai suoi distributori.
1mF 80V ¡À20% 7.5mm 400m¦¸ 5000h@ 105¡ãC 1.185A@ 120Hz,2.37A@ 100kHz 18mm*40mm*41.5mm
SERIES: LXV; VOLT: 80; CAP: 1000; DIA X LENGTH: 18X40; PACKAGING: BULK
Cap Aluminum Lytic 1000uF 80V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 2.37A 5000h 105C Bulk Automotive AEC-Q200
CAP ALUM 1000UF 20% 80V RADIAL
Radial Can LXV 80V 1000muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF, 80V,20%, RADIAL; Capacitance:1000µF; Voltage(DC):80V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:-; Polarity:Polar; Capacitor Case / Package:Radial Leaded RoHS Compliant: Yes