United Chemi-Con ELXM401VSN471MA45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Datasheet3 pagine15 anni fa
United Chemi-Con
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Stock
2,174
Authorized Distributors
3
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Screw
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
450 mΩ
450 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.91 A
1.72 A
1.72 A
Height - Seated (Max)
46.99 mm
46.99 mm
46.99 mm
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConELXS451VSN471MA45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGG 450V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXH 450V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 400V 470muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicEET-HC2W471LA
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 1740mA 2000h 105C Bulk
KYOCERA AVXLGNW6471MELB45
Cap Aluminum Lytic 470uF 420V 20% (30 X 45mm) Snap-In 10mm 1860mA 3000h 105C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXM401VSN471MA45S fornite dai suoi distributori.
SERIES: LXM; VOLT: 400; CAP: 470; DIA X LENGTH: 35X45; PACKAGING: SNAP-IN
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP TH