United Chemi-Con ELXM401VSN101MQ25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet3 pagine4 anni fa
IHS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-5.84%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,273
Authorized Distributors
5
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Screw
Screw
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
7000 hours
3000 hours
Ripple Current
700 mA
700 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
26.924 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Parti correlate
United Chemi-ConELXS421VSN101MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXH 450V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConELXM351VSN101MP25S
Cap Aluminum Lytic 100uF 350V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 670mA 7000h 105C
Electrolytic Capacitor, Snap-In, Vxr Series, 100 F, 20%, 450 V, 30 Mm Rohs Compliant: Yes
United Chemi-ConELXS501VSN101MR25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXM401VSN101MQ25S fornite dai suoi distributori.
SERIES: LXM; VOLT: 400; CAP: 100; DIA X LENGTH: 25X25; PACKAGING: SNAP-IN
Radial Can - Snap-In LXM 400V 100muF ±20% 1.000Dia 25.40mm
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP TH