United Chemi-Con EKYB350ELL331MH20D
Cap Aluminum Lytic 330uF 35V 20% (8 X 20mm) Radial 3.5mm 1210mA 7000h 105C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine4 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
16,883
Authorized Distributors
5
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 mΩ
30 mΩ
Life (Hours)
7000 hours
4000 hours
Ripple Current
1.21 A
1.56 A
1.56 A
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2012-11-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2025-03-31
Parti correlate
KYOCERA AVXUHE1V331MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 35V 330muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEKZN350ELL331MH20D
330uF 35V 41mΩ ±20% 980mA@120Hz Plugin,D8xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
PanasonicEEU-EB1E331BJ
EB-A Series 25 V 330 uF Ø8x15mm LS=3.5mm 105°C Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEUEB1V331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EB 35V 330muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEU-EB1V331B
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 35V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKYB350ELL331MH20D fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
330¦ÌF 35V ¡À20% 3.5mm 10000h@ 105¡ãC 1.21A@ 100kHz,605mA@ 120Hz 1210 8mm*20mm*21.5mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
Capacitor Rohs Compliant: Yes |Chemi-Con EKYB350ELL331MH20D
Lower impedance and longer life by using low ESR electrolyte.
United Chemi-Con
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL TH
Radial Can KYB 35V 330muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm