United Chemi-Con EKXJ421ELL680MM25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet4 pagine5 anni fa
Trend di 3 mesi:
-4.34%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
4,742
Authorized Distributors
4
Capacitance
68 µF
68 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
12000 hours
Ripple Current
615 mA
615 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
Parti correlate
United Chemi-ConEKXJ351ELL680MU25S
Cap Aluminum Lytic 68uF 350V 20%( 14.5 X 25mm) Radial 7.5mm 545mA 12000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ401ELL680ML25S
68uF 400V ±20% 570mA@120Hz Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
KYOCERA AVXUCY2G680MHD3TN
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 68muF 450V
NichiconUCY2G680MHD3
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 400V 68muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 68muF 450V
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKXJ421ELL680MM25S fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 68uF 420V 20%( 18 X 25mm) Radial 7.5mm 615mA 12000h 105C Automotive Bulk
SERIES: KXJ; VOLT: 420; CAP: 68; DIA X LENGTH: 18X25; PACKAGING: BULK
CAP, ALU ELEC, 68UF, 420V, RADIAL;
CAP ALUM 68UF 20% 420V RADIAL TH