United Chemi-Con EKXJ421ELL470ML25S
Cap Aluminum 47uF 420V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 500mA 12000h 105°C Bulk
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet5 pagine3 anni fa
Datasheet3 pagine15 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
9,149
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
12000 hours
Ripple Current
500 mA
440 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2006-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConEKXJ451ELL470ML25S
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 500mA 12000h 105C Automotive Bulk
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 47muF 450V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
47uF 450V ±20% Plugin,D14.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUCY2V470MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 350V 47muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKXJ421ELL470ML25S fornite dai suoi distributori.
KXJ Series 420 V 47 uF Ø16x25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
47¦ÌF 420V ¡À20% 7.5mm 12000h@ 105¡ãC 1.25A@ 100kHz,500mA@ 120Hz ,D16xL25mm 25mm*25mm*26.5mm
Radial Can KXJ 420V 47muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
CAP ALUM 47UF 20% 420V RADIAL TH