United Chemi-Con EKXG451ELL150MK25S
Cap Aluminum Lytic 15uF 450V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 240mA 10000h 105°C Bulk
Electro Sonic
Newark
Stock
2,171
Authorized Distributors
0
Capacitance
15 µF
15 µF
15 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
240 mA
780 mA
780 mA
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
LTB Date2022-10-31
LTD Date2022-10-31
Parti correlate
PanasonicEEUEE2W150
Panasonic EEUEE2W150 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEU-ED2W150
Cap Aluminum 15uF 450V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 560mA 10000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKXG401ELL150MK20S
Cap Aluminum Lytic 15uF 400V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 220mA 10000h 105°C Bulk
NichiconUCY2V150MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 350V 15muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 15muF 450V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 15uF, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKXG451ELL150MK25S fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:High Temperature; Capacitance:15µF; Voltage Rating:450V; Package/Case:K25; Termination Type:Radial Leaded; Capacitance Tolerance:± 20%; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR ALUM ELEC, 15UF, 450V; Capacitance:15µF; Voltage Rating:450V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Size:12.5 x 25 mm; Working Voltage, DC:450V