United Chemi-Con EKXG351ELL121MMN3S
Cap Aluminum Lytic 120uF 350V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 830mA 10000h 105°C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine5 anni fa
Datasheet2 pagine11 anni fa
Electro Sonic
Newark
Future Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConEKXG401ELL121MMP1S
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 865mA 10000h 105°C Bulk
Cap Aluminum Lytic 120uF 400V 20% (18 X 30mm) Radial 7.5mm 730mA 10000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
NichiconUCPW6121MHD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 420V 120muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKXJ401ELL121MMP1S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKXG351ELL121MMN3S fornite dai suoi distributori.
KXG Series 120 uF 350 V ±20% Through Hole Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
120uF 350V ±20% 830mA@120Hz Plugin,D18xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 120UF, 350V; Capacitance:120µF; Voltage Rating:350V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Size:18 x 31.5 mm; Working Voltage, DC:350V
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 120UF, 350V; Capacitance:120µF; Voltage(DC):350V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:8000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:7.5mm; ESR:- RoHS Compliant: Yes