United Chemi-Con EKMT451VSN181MP50S
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (22 X 50mm) Snap-In 10mm 1420mA 3000h 105°C
Scheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet2 pagine6 anni fa
element14 APAC
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
3,758
Authorized Distributors
5
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Screw
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.42 A
1 A
1 A
Height - Seated (Max)
52.5018 mm
50.0126 mm
50.0126 mm
Parti correlate
United Chemi-ConEKMS501VSN181MR40S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
KYOCERA AVXLGU2W181MELZ
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC 180UF 450V 20% SNAP-IN 22X50MM, LGU SERIES
United Chemi-ConEKMS451VSN181MQ35S
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 1060mA 3000h 105C
PanasonicEET-ED2W181CA
Cap Aluminum 180uF 450V 20% (25 X 40mm) Snap-In 10mm 0.737 Ohm 1120mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2GP181BA
Cap Aluminum 180uF 400V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.921 Ohm 1440mA 3000h 85°C Bulk
PanasonicEET-ED2W181BA
Cap Aluminum 180uF 450V 20% (22 X 50mm) Snap-In 10mm 0.737 Ohm 1120mA 3000h 105°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKMT451VSN181MP50S fornite dai suoi distributori.
CAP, ALU ELEC, 180UF, 450V, RAD CAN SMD; Capacitance: 180µF; Voltage(DC): 450V; Voltage(AC): -; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Snap-In; Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 105°C; Polari 66Y9576
Cap, Alu Elec, 180Uf, 450V, Rad Can Smd; Rango De Producto:Kmt Series; Capacidad:180Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:22Mm; Resistencia Esr:-; Altura:50Mm; Espaciado De Cable:10Mm |Chemi-Con EKMT451VSN181MP50S