United Chemi-Con EKMQ250ELL682MLP1S
6800uF 25V ±20% 1.998A@100kHz Plugin, D16xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
Datasheet3 pagine11 anni fa
Trend di 3 mesi:
-100%
Stock
5,030
Authorized Distributors
4
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
2000 hours
1000 hours
Ripple Current
1.85 A
1.85 A
1.85 A
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.4904 mm
37.4904 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NichiconUKA1E682MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKA 25V 6800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicECA-1EM682
Cap Aluminum 6800uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1750mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1EHG682
Cap Aluminum 6800uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2040mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEEUHD1E682
Panasonic EEUHD1E682 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
United Chemi-ConESMG250ELL682MMP1S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2880mA 2000h 85°C Bulk
PX Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.630Dia 16.00mm ±20% 6800muF 25V
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKMQ250ELL682MLP1S fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
6.8mF 25V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 105¡ãC 1.85A@ 120Hz,1.998A@ 100 kHz ,D16xL35.5mm 16mm*35.5mm*37mm
SERIES: KMQ-R; VOLT: 25; CAP: 6800; DIA X LENGTH: 16X35; PACKAGING: BULK
CAP ALUM 6800UF 20% 25V RADIAL
CAP, ALU ELEC, 6800UF, 25V, RADIAL;