United Chemi-Con EKMG451ELL2R2MJC5S
Aluminum Electrolytic Capacitor 2.2UF, 450V, 20%, Radial
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet3 pagine4 anni fa
IHS
Future Electronics
Farnell
Electro Sonic
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
2,374
Authorized Distributors
1
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
23 mA
29 mA
29 mA
Height - Seated (Max)
13.9954 mm
13.4874 mm
13.4874 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2022-10-31
Parti correlate
2.2uF 450V 卤20% 23mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 450V 2.2muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 400V 2.2muF 卤20% 0.315Dia 8.00mm
United Chemi-ConEKMG351ELL2R2MHB5D
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 350V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 26mA 1000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMG401ELL2R2MHB5D
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 400V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 26mA 1000h 105°C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKMG451ELL2R2MJC5S fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 2.2uF 450V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 23mA 1000h 105°C Bulk
KMG Series 450 V 2.2 uF 105°C Ø10x12.5mm LS=5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC 2.2UF, 450V, RADIAL; Capacitance:2.2µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:450V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:12.5mm; Diameter:10mm; Capacitor Mounting:Through Hole
Aluminum Electrolytic Capacitor 2.2Uf, 450V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Kmg; Capacidad:2.2Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:12.5Mm |Chemi-Con EKMG451ELL2R2MJC5S