United Chemi-Con EKMG101ELL331ML25S
Cap Aluminum Lytic 330uF 100V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 540mA 1000h 105°C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Electro Sonic
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Stock
28,951
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
540 mA
540 mA
540 mA
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 100V 330muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
KYOCERA AVXUVZ2A331MHD
CAPACITOR, ALUMINUM ELECTROLYTIC, CAP 330UF 20% RADIAL 12.5X25 LS 5MM
NichiconUVY2A331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 100V 330muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKMQ101ELL331MK25S
330uF 100V ±20% 540mA@120Hz Plugin,D12.5xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConEKMQ101ETD331MK25S
KMQ Radial Can Aluminum Electrolytic Capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 330muF 100V
PanasonicECA2AHG331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 100V 330muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKMG101ELL331ML25S fornite dai suoi distributori.
330uF -55℃~+105℃ 100V 16mm 25mm 7.5mm ±20% 540mA@120Hz 1000hrs@105℃ Straight,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC 330UF, 100V, RADIAL; Capacitance:330µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:100V; Life Time @ Temperature:1000 hours @ 105°C; Height:25mm; Diameter:16mm; Capacitor Mounting:Through Hole
Aluminum Electrolytic Capacitor 330Uf, 100V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Kmg; Capacidad:330Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:100V; Diámetro:16Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Altura:25Mm |Chemi-Con EKMG101ELL331ML25S