United Chemi-Con EGPD630ELL102ML25H
1000uF 63V ±20% Plugin, D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine3 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+27.55%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
8,850
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
38 mΩ
38 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
Ripple Current
2.68 A
1.608 A
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2013-01-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConEGPA500ELL102ML25S
GPA Series 50 V 1000 uF 125°C Ø16x25 mm LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConEGPA500ELL102MM20S
Cap Aluminum Lytic 1000uF 50V 20%( 18 X 20mm) Radial 7.5mm 0.039 Ohm 2240mA 3000h 125C Automotive Bulk
United Chemi-ConEGPA500ETS102MM20S
GPA Series 50 V 1000 uF 125°C Ø18x20 mm LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
NichiconUBW1J102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBW 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Cornell Dubilier381LX102M080J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 80V 1000muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconUBW1H102MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBW 50V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EGPD630ELL102ML25H fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 1000uF 63V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 0.038 Ohm 2940mA 2000h 135C Automotive Bulk
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
Capacitor Rohs Compliant: Yes |Chemi-Con EGPD630ELL102ML25H
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL
1mF 63V ¡À20% 7.5mm 38m¦¸@ 100kHz 2000h@ 135¡ãC 1.764A@ 120Hz,2.94A@ 100kHz ,D16xL25mm 16mm*25mm*26.5mm
Radial Can GPD 63V 1000muF ±20% 0.630Dia 16.00mm