United Chemi-Con APXS6R3ARA221MF61G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount,...
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine3 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
Trend di 3 mesi:
Restocked
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
8,173
Authorized Distributors
6
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
22 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
20000 hours
15000 hours
Ripple Current
2.57 A
3.16 A
Height - Seated (Max)
6.096 mm
5.7912 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2008-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Panasonic6SVPS220M
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20% (8 X 6.9mm) SMD 0.022 Ohm 3220mA 5000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.022 Ohm 3200mA 5000h 105C Automotive T/R
220UF 6.3V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, CS SERIES 5000H 6.3(DIA.)X6MM
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20% (6.6 X 5.9mm) SMD 2800mA 5000h 105C T/R
Wurth Elektronik875105144008
ALUM. POLYMER CAP 220UF 6.3V 5.8MMV-CHIP WCAP-PSLP SERIES LIFETIME 2000H +105OC
United Chemi-ConAPXK6R3ARA221MF46G
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20% (6.3 X 4.5mm) SMD 0.018 Ohm 3200mA 3000h 105C T/R
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con APXS6R3ARA221MF61G fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 2626
220¦ÌF 6.3V ¡À20% 22m¦¸ 5000h@ 105¡ãC 2.57A@ 100kHz SMD,5.8X6.3MM 6.6mm*6.6mm*6.1mm
SERIES: PXS; VOLT: 6.3; CAP: 220; DIA X LENGTH: 6X6; PACKAGING: TAPED
Super low ESR by using conductive polymer.
United Chemi-Con
CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD