United Chemi-Con APSG160ELL271MF08S
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.015 Ohm 3800mA 20000h 105C Bulk
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine3 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+124%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
9,598
Authorized Distributors
5
Capacitance
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
15 mΩ
10 mΩ
Life (Hours)
20000 hours
20000 hours
Ripple Current
3.8 A
5.08 A
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.9916 mm
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2011-07-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NichiconRS81C271MDN1
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.015 Ohm 3800mA 2000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSF160ELL271MH08S
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.01 Ohm 5000mA 20000h 105C Bulk
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20% (8 X 7mm) Radial 3.5mm 0.022 Ohm 3300mA 5000h 105C T/R
Panasonic16SEPC270MX+S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
United Chemi-ConAPSF160ELL271MHB5S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
United Chemi-ConAPSC160ELL271MHB5S
Cap Aluminum Polymer 270uF 16VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.011 Ohm 5080mA 15000h 105C Bulk
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con APSG160ELL271MF08S fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
16V 270uF Polymer ±20% 15mΩ 3.8A@100kHz Plugin,D6.3xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
This conductive polymer aluminum solid capacitor was designed for high voltage and high capacitance (rated voltage of 16V to 35V). The use of solid electrolyte provides stable temperature characteristics and this product guarantees an appealing long life of 15,000/20,000 hours at 105°C.