United Chemi-Con APSE6R3ELL561MF08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.008 Ohm 4700mA 20000h 105C Bulk
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine3 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
Trend di 3 mesi:
-20.10%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
8 mΩ
8 mΩ
8 mΩ
Life (Hours)
20000 hours
2000 hours
Ripple Current
4.7 A
500 mA
500 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
8.001 mm
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2009-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5700mA 5000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
United Chemi-ConAPSK2R5ELL561ME08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (5 X 8mm) Radial 2mm 0.007 Ohm 4350mA 20000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSC6R3ELL561MH08S
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5700mA 15000h 105C Bulk
Cap Aluminum Polymer 560uF 6.3VDC 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.008 Ohm 5700mA 2000h 105C T/R
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con APSE6R3ELL561MF08S fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
Super low ESR and high ripple current capability by using conductive polymer.
United Chemi-Con
6.3V 560uF ±20% 8mΩ@100kHz 4.7A@100kHz Plugin,D6.3xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS