United Chemi-Con APSA4R0ELL561MHB5S
Cap Aluminum Polymer 560uF 4VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 5580mA 15000h 105C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
IHS
Datasheet2 pagine13 anni fa
Datasheet2 pagine15 anni fa
element14 APAC
Electro Sonic
Factory Futures
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
15,414
Authorized Distributors
4
Capacitance
560 µF
560 µF
560 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
7 mΩ
10 mΩ
10 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
5.58 A
5.23 A
5.23 A
Height - Seated (Max)
13.0048 mm
13.0048 mm
13.0048 mm
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
KYOCERA AVXRR70G561MDN1
Cap Aluminum Polymer 560uF 4VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 5600mA 2000h 105C Bulk
United Chemi-ConAPSA4R0ETD561MHB5S
Cap Aluminum Lytic 560uF 4V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 5580mA 2000h 105°C T/R
NichiconPLF0G561MDO1
Polymer Aluminum Radial Capacitors 4.0V 560uF 105 C Radial Leaded Poly
United Chemi-ConAPSC4R0ELL561MH08S
Cap Aluminum Lytic 560uF 4V 20% (8 X 8mm) Radial 3.5mm 0.007 Ohm 6100mA 2000h 105°C Bulk
560UF 4V DC POLYMER ALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, NS SERIES 2000H 8(DIA.)X11.5MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con APSA4R0ELL561MHB5S fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Through Hole Mount
4V 560uF Polymer ±20% 7mΩ 5.58A@100kHz Plugin,D8xL13mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
CAPACITOR ALUM ELEC, 560UF, 4V; Capacitance:560µF; Voltage Rating:4V; ESR:0.007ohm; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Size:8 x 11.5 mm; Working Voltage, DC:4V
Aluminum Electrolytic Capacitor, 560Uf, 4V 20%; Capacitance:560Μf; Voltage(Dc):4V; Capacitor Case / Package:radial Leaded; Esr:0.007Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 125°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Ripple Current:5.58A Rohs Compliant: Yes