Triad Magnetics VPP10-500
5V(Parallel), 10V(Series) 1A, 500mA Dual 5VA 115V, 230V Dual DIP 41.28mm*33.32mm*34.93mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Triad Magnetics VPP10-500.
IHS
Datasheet1 pagina4 anni fa
Datasheet2 pagine0 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-15.58%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
4,246
Authorized Distributors
6
Case/Package
Number of Pins
8
Number of Outputs
Min Input Voltage
Max Input Voltage
Output Voltage
Output Current
Output Power
Isolation Voltage
4000 Vrms
4000 Vrms
Efficiency
Supply Chain
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.31.40.35
Introduction Date2012-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Triad Magnetics VPP10-500 fornite dai suoi distributori.
Power Transformer 4000Vrms Dual Prim. Dual Sec. 230V/115V Prim. 10V/5V Sec. Through Hole
VPP Series 5 VA 1 A Dual Bobbin Insulated Shroud PC Mount Power Transformer
TRANSFORMER, POWER, BOBBIN, 1, FREQ 50/60HZ, PRI 115/230VAC, SEC 5/10VAC, PCB
Power Transformer 4000VAC 5VA 8 Terminal PC Pin Thru-Hole
POWER XFMR 10.0Vct@0.500A UL/CSA/VDE PCB MOUNT
Transformers PCMNT 1.38X1.63X1.31
Transformer, Iso, 2 X 5V, 5Va; Pcb Transformer Type:Dual Bobbin; Secondary Voltages:2 X 5V; Power Rating:5Va; Frequency Range:50Hz/60Hz; Winding Type:Dual Primary, Dual Secondary; Current Rating:500Ma; Isolation Voltage:4Kv Rohs Compliant: Yes |Triad Magnetics VPP10-500