Texas Instruments SN74LVCH16541ADGGR
20¦ÌA 16 16 2 8 1.65V 3.6V 24mA Buffer, Non-Inverting 24mA TSSOP-48 , 12.5mm*6.1mm*1.15mm
Schede tecniche e documenti
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagine5 anni fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Technical Drawing2 pagine14 anni fa
Datasheet13 pagine18 anni fa
Newark
Sierra IC
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.30%
SnapEDA
Impronta
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
48
Logic Function
Buffer, Inverting
D-Type, Flip-Flop
D-Type, Flip-Flop
Number of Elements
2
Number of Bits per Element
8
Low Level Output Current
24 mA
24 mA
24 mA
High Level Output Current
Propagation Delay
4.2 ns
6.2 ns
6.2 ns
Min Supply Voltage
1.65 V
2 V
2 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Parti correlate
Texas InstrumentsSN74LVC16244ADGGR
Buffer/Line Driver 16-Channel Non-Inverting 3-Straight CMOS 48-Pin TSSOP
Texas InstrumentsSN74LVC16244ADGG
16-BIT BUFFER/DRIVER WITH 3-STATE OUTPUTS | IC BUF NON-INVERT 3.6V 48TSSOP
Texas Instruments74LVC16244ADGGRG4
Buffer/Line Driver 16-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 48-Pin TSSOP T/R
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments SN74LVCH16541ADGGR fornite dai suoi distributori.
TSSOP-48-6.1mm Buffer/Driver/Transceiver ROHS
16-ch, 1.65-V to 3.6-V buffers with bus-hold and 3-state outputs 48-TSSOP -40 to 85
74LVCH16541 Cut Tape (CT) WITH DUAL OUTPUT ENABLE Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) logic driver 24mA 24mA 7.4ns 1.2mm 1.8V
Buffer Logic IC; Logic Family:LVC; Supply Voltage Min:3.6V; Supply Voltage Max:2V; Package/Case:48-TSSOP; No. of Pins:48; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C; Input Type:TTL/CMOS; Leaded Process Compatible:Yes ;RoHS Compliant: Yes