Texas Instruments SN74LVC1G3208DCKR
Single 3-Input Positive OR-AND Gate 6-SC70 -40 to 125
Schede tecniche e documenti
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagine1 anno fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet19 pagine12 anni fa
Datasheet15 pagine18 anni fa
Technical Drawing2 pagine19 anni fa
Newark
SHENGYU ELECTRONICS
LCSC
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+709%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Authorized Distributors
3
Case/Package
SC
SC
Number of Pins
6
Logic Function
AND, OR
AND, OR
Number of Circuits
1
Number of Inputs
3
Propagation Delay
5.9 ns
5.9 ns
Low Level Output Current
32 mA
32 mA
High Level Output Current
Min Supply Voltage
1.65 V
1.65 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
10 µA
10 µA
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
Texas Instruments74LVC1G386DCKRG4
Single 3-input, 1.65-V to 5.5-V XOR (exclusive OR) gate 6-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsCLVC1G3208IDCKRQ1
Automotive Catalog Single 3-Input Positive OR-AND Gate 6-SC70 -40 to 85
Texas Instruments74LVC1G332DCKRE4
1-ch, 3-input 1.65-V to 5.5-V 32-mA drive strength OR gate 6-SC70 -40 to 125
TINYLOGIC UHS 3-INPUT AND GATE AND Gate, LVC/LCX/Z Series, 1-Func, 3-Input, CMOS, PDSO6
OR XOR 7SZ386 EAR99 7SZ logic gate circuit 6.5ns @ 5V 50pF 900mum 32mA 32mA 5.5V
Lead Free OR Gate Surface Mount ROHS3Compliant OR Gate Inverter IC 50pF -40C~85C 5.5V 32mA 32mA
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments SN74LVC1G3208DCKR fornite dai suoi distributori.
5.9ns 1 3 1 1 1.65V 5.5V 32mA AND,OR Gate LVC 32mA SC-70-6 , 2mm*1.25mm*900¦Ìm
Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au) LVC/LCX/Z ACTIVE (Last Updated: 3days ago) 74LVC multi inverter 2.494758mg 5.9ns 1.8V 32mA 32mA
AND/OR GATE, SINGLE, 3 I/P, SC70-6; Famille Logique/ Numéro de base: 74LVC1G3208; Type de logique: ET / OU; Courant, sortie: -; Nombre d'entrées: 3; Tension, alimentation min.: 1.65V; Tension, alimentation max..: 5.5V; Type de