Texas Instruments SN74F373DBR
8.6ns 1 4.5V 5.5V 24mA D-Type Transparent Latch F 1 3mA SSOP-20 7.2mm*5.3mm*1.95mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Texas Instruments SN74F373DBR.
Texas Instruments
Technical Drawing2 pagine12 anni fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet16 pagine14 anni fa
Datasheet16 pagine14 anni fa
Datasheet15 pagine14 anni fa
Datasheet15 pagine18 anni fa
SHENGYU ELECTRONICS
iiiC
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Questo componente
Authorized Distributors
3
Case/Package
SSOP
SSOP
Number of Pins
20
Logic Function
D-Type, Latch
Latch
Number of Elements
1
Number of Bits per Element
Propagation Delay
7 ns
8.5 ns
Frequency
Clock Edge Trigger Type
Positive Edge
Min Supply Voltage
4.5 V
4.75 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.25 V
Quiescent Current
38 mA
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Risorse di progettazione
Visualizza i kit di valutazione e i progetti di riferimento per Texas Instruments SN74F373DBR.
Parti correlate
Texas InstrumentsSN74ABT273DBR
Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 1-Element 20-Pin SSOP T/R
Texas InstrumentsSN74ABT574ADBR
Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 3-ST 1-Element 20-Pin SSOP T/R
Texas InstrumentsSN74ABT373DBR
30mA 4.6ns 1 4.5V 5.5V 64mA D-Type Transparent Latch 74ABT 1 32mA SSOP-20 , 7.2mm*5.3mm*1.95mm
NXP Semiconductors74ABT573ADB,118
Latch Transparent 3-ST 8-CH D-Type 20-Pin SSOP T/R
NXP Semiconductors74ABT273ADB,118
D Flip-Flop, ABT Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, 8-Bit, True Output, BICMOS, PDSO20
NXP Semiconductors74ABT574ADB,118
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments SN74F373DBR fornite dai suoi distributori.
74F373 Cut Tape (CT) F/FAST 74F latch circuit 3mA 24mA 7ns 156.687814mg 0C~70C
ICs, Latches Logic; Logic Family:F; Supply Voltage Min:4.5V; Supply Voltage Max:5.5V; Package/Case:20-SSOP; No. of Pins:20; Operating Temperature Range:0°C to +70°C; Input Type:TTL; Leaded Process Compatible:Yes; Output Type:TTL ;RoHS Compliant: Yes