Texas Instruments SN54F20J
Military 2-ch, 4-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NAND gates 14-CDIP -55 to 125
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Texas Instruments SN54F20J.
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagine8 anni fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet16 pagine11 anni fa
Datasheet16 pagine14 anni fa
Datasheet15 pagine14 anni fa
Technical Drawing2 pagine23 anni fa
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
22,458
Authorized Distributors
0
Case/Package
CDIP
PDIP
PDIP
Number of Pins
14
Logic Function
NAND
NAND
Number of Circuits
2
Number of Inputs
4
Propagation Delay
7 ns
5 ns
5 ns
Low Level Output Current
20 mA
1 mA
1 mA
High Level Output Current
20 mA
20 mA
Min Supply Voltage
4.5 V
4.5 V
4.5 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
3.4 mA
3.4 mA
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Parti correlate
Texas InstrumentsSN54F00J
Military 4-ch, 2-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NAND gates 14-CDIP -55 to 125
Texas InstrumentsJM38510/33001BCA
Texas InstrumentsJM38510/33003BCA
Military 3-ch, 3-input, 4.5-V to 5.5-V bipolar NAND gates 14-CDIP -55 to 125
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments SN54F20J fornite dai suoi distributori.
NAND Gate 2-Element 4-IN Bipolar 14-Pin CDIP Tube
7ns 4.5V 5.5V 20mA NAND F 1mA DIP 3.56mm