Texas Instruments BQ27520YZFT-G4
System side Impedance Track™ fuel gauge with integrated LDO. 15-DSBGA -40 to 85
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Texas Instruments BQ27520YZFT-G4.
Texas Instruments
Technical Drawing4 pagine9 anni fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet21 pagine11 anni fa
Datasheet20 pagine12 anni fa
Technical Drawing2 pagine12 anni fa
Datasheet18 pagine13 anni fa
SHENGYU ELECTRONICS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Max Input Voltage
Min Input Voltage
Case/Package
Max Charge Current
Max Output Voltage
Min Output Voltage
Max Output Current
Number of Cells
1
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tape & Reel (TR)
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Parti correlate
Texas InstrumentsBQ27425YZFR-G2B
System-side Impedance Track™; fuel gauge LiMn2O4 battery 15-DSBGA -40 to 85
Texas InstrumentsBQ27532YZFT-G1
Battery management unit Impedance Track™ fuel gauge for bq2425x charger 15-DSBGA -40 to 85
Texas InstrumentsBQ27741YZFT-G1
Pack-side Impedance Track™(tm) fuel (gas) gauge with integrated protector 15-DSBGA -40 to 85
STMicroelectronicsSTNS01PUR
Battery Charger for 1 Cell of Li-Ion battery, 5.4V input, 4.2V / 400mA charge, DFN-12
MicrochipMCP73853-I/ML
Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol 400mA 4.1V/4.2V 16-Pin QFN EP Tube
MicrochipMCP73862-I/SL
Linear Battery Charger Controller Li-Ion/Li-Pol 1200mA 8.2V/8.4V 16-Pin SOIC N Tube
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments BQ27520YZFT-G4 fornite dai suoi distributori.
/Polymer 1 BGA-15 Battery Management ICs ROHS
Battery Fuel Gauge Li-Ion 15-Pin DSBGA T/R
2.45V 2.6V 4.5V I2C DSBGA-15 2.75mm*1.75mm*630¦Ìm
IC BATT FUEL GAUGE LIION 15DSBGA
ACTIVE (Last Updated: 2days ago) ALSO OPERATES WITH SUPPLY VOLTAGE 2.45TO 2.8V BOTTOM Tape & Reel (TR) battery management 118muA 4.5V 2.75mm -40C~85C TA