Texas Instruments 5962-9755001QXA
Dual Asynchronous Communications Element With FIFO 68-CFP -55 to 125
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
Arrow Electronics5962-9755001QXA01
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Texas Instruments 5962-9755001QXA.
Texas Instruments
Datasheet38 pagine11 anni fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet38 pagine15 anni fa
Technical Drawing2 pagine20 anni fa
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Case/Package
Number of Pins
68
Number of Channels
2
Data Rate
Memory Size
Min Supply Voltage
4.75 V
4.75 V
4.75 V
Max Supply Voltage
5.25 V
5.25 V
5.25 V
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
Texas InstrumentsTL16C552AFN
Dual UART with 16-Byte FIFOs & Parallel Port 68-PLCC -40 to 85
Texas InstrumentsTL16C552AIFN
Texas InstrumentsTL16C552AFNR
Tape & Reel (TR) EAR99 0.125MBps IBM PC-AT interface UART 50mA -40C 24.23mm 16MHz
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments 5962-9755001QXA fornite dai suoi distributori.
UART 2-CH 16Byte FIFO 5V 68-Pin CFPAK Tube