TE Connectivity THS1039RJ
Res Wirewound 39 Ohm 5% 10W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity THS1039RJ.
IHS
Datasheet4 pagine1 anno fa
Master Electronics
Sager Electronics
TE Connectivity
Electro Sonic
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
TraceParts
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-03-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
TE ConnectivityHSA1039RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 16W, 39ohm, 265V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS2539RJ
Res Wirewound 39 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA2539RJ
TE ConnectivityTHS1539RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 39ohm, 265V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Res Wirewound 39 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE Connectivity / AMP2-1676625-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 39ohm, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS1039RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 12.5W, 40ohm, 22.3607V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Res Wirewound 40 Ohm 1% 7.5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity THS1039RJ fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 39ohm, 160V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
ALUMINUM HOUSED SOLDER LUG WIRE WOUND PMNT RESISTOR, 39OHM +/-5% 5.5W
Wirewound Resistors - Chassis Mount THS10 39R 5%
39¦¸ ¡À5% ¡À50ppm/¡æ 17mm*17mm*9mm
2-1879073-6, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
Through Hole Wirewound Resistor, Ths Series, 39 Ohm, 10 W, - 5%, 160 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity THS1039RJ
THS10 39R 5% Resistance Value: 39 Ω Element Type: Wire Wound Passive Component Tolerance: 5 % Resistor Type: Power Resistor Resistance Class: Up to 1kΩ Power Resistor: Aluminum Housed & 75 Watt | 39 Ω Wire Wound 5 % Power Resistor | Part Number: THS1039RJ | Internal Number: 2-1879073-6 | TE Connectivity | CGS