TE Connectivity T9AS5D12-12
Power/Signal Relay, 1 Form C, Spdt, Momentary, 0.083A (Coil), 12Vdc (Coil), 1000Mw (Coil), 20A
Production
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity T9AS5D12-12.
IHS
Datasheet5 pagine1 anno fa
Farnell
Upverter
TE Connectivity
Master Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Parti correlate
TE ConnectivityT90S5D12-12
Relay; 20 A (Contact); 12 VDC (Input); PCB; PC Board; 1 Form C, SPDT; 155 Ohms
Electromechanical Relay 12VDC 180Ohm 25A SPDT(12x11.4x10.3)mm SMD Automotive Relay Automotive
Electromechanical Relay SPDT 35A 12VDC 180Ohm Through Hole
Power Relay 12VDC 35A SPDT(15.5x12.1x13.7)mm THT Automotive
PanasonicACNM5112SAX
Relays 12VDC 225Ohm 30(NO)/15(NC)A SPDT(15.5x14.8x15.1)mm SMD Middle Load Relay Automotive
Schneider ElectricW9AS5D22-12
General Purpose Relays SPDT MINATURE 12V
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity T9AS5D12-12 fornite dai suoi distributori.
General Purpose Relay, T9A Series, Power, Non Latching, SPDT, 12 VDC, 30 A
TE Connectivity 3-1393210-3 Relay SPDT PC Mount 12VDC General Purpose
Electromechanical Relay 12VDC 144Ohm 20(NO)/10(NC)A SPDT (32.51x27.43x20.4)mm THT Industrial Relay
AgCdO 12V 20A SPDT (1 Form C) Plugin,27.4x32.5mm Power Relays ROHS
Relay, Spdt, 240Vac, 28Vdc, 30A; Contact Configuration:Spdt; Coil Voltage:12Vdc; Contact Current:30A; Product Range:T9A Series; Relay Mounting:Through Hole; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:240Vac; Relay Terminals:Solder; Rohs Compliant: Yes |Potter&brumfield Te Connectivity T9AS5D12-12
T9AS5D12-12 Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: DC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form C SPDT-CO Contact Current Rating: 20 A General Purpose Power Relay DC Monostable 1 Form C SPDT-CO | PCB Power Relay: 30 Amp & Monostable Dc | Part Number: T9AS5D12-12 | Internal Number: 3-1393210-3 | TE Connectivity | Potter & Brumfield