TE Connectivity RN114-0.3-02
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 300mA 1.75Ohm DCR Thru-Hole
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity RN114-0.3-02.
IHS
Datasheet6 pagine10 anni fa
Farnell
Master Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date1998-05-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-06-30
LTD Date2017-12-31
Parti correlate
TE ConnectivityRN214-0.3-02
General Purpose Inductor, 47000uH, 50%, 1 Element, Ferrite-Core
Common Mode Chokes Dual 47000uH 10kHz 0.25A 2.4Ohm DCR Thru-Hole Box
TE ConnectivityEV24-0.5-02-44M
Ev24 Common Mode Choke 250Vac, 0.5A, 44Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EV24-0.5-02-44M
TE ConnectivityRN122-0.6-02
Common Mode Chokes Dual 47mH 10kHz 600mA 1.18Ohm DCR Thru-Hole
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity RN114-0.3-02 fornite dai suoi distributori.
47000 UH -30 - +50% CURRENT COMPENSATED CHOKE, 300MA IDC, 1.75OHMS RDC RN
RN Common Mode Choke 250VAC, 0.3A
Choke, Current-Compensated, 47 mH, 300 mA, RN Series
CHOKE, COM/ASYM MODE, 2X47MH, 0.3A
Single Phase EMI Filter, 250V, 50/60HzHz
Schaffner Current- Compensated Chokes
CHOKE, COM/ASYM MODE, 2X47MH, 0.3A; Inductance: 47mH; Rated Current: 300mA; Product Range: RN Series; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Approval Category: UL, VDE; DC Current Max: 300mA; DC Current Rating: 300mA; DC Resistance Max: 1.75ohm; Flammability Rating: UL94V-0; Inductance Tolerance: -30% to +50%; Inductor Case Style: Through Hole; Inductor Type: Common / Asymmetrical; No. of Pins: 4Pins; Operating Temperature Max: 125°C; Operating Temperature Min: -25°C; Resonant Frequency: 250kHz; Test Voltage: 1500V; Voltage Rating: 250VAC; Voltage Rating VAC: 250V