TE Connectivity KRPA-5AG-24
Electromechanical Relay 24VAC 85Ohm 10A SPDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity KRPA-5AG-24.
IHS
Datasheet5 pagine1 anno fa
element14 APAC
TE Connectivity
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
TE ConnectivityKUP-5A55-24
Electromechanical Relay SPDT 10A 24VAC 85Ohm Bracket Mount
TE Connectivity6-1393118-0
Relay; E-Mech; SPDT; Cur-Rtg 10A; Ctrl-V 24AC; Vol-Rtg 240/28AC/DC; 9 Pin; KUP
TE Connectivity7-1393099-2
Electromechanical Relay 24VAC 85Ohm 10A SPDT (48.8x37.29x34.93)mm Socket General Purpose Relay
PanasonicJS1-5V-F
SPDT Electromechanical Relay 5A DC/10 Amps AC 69.4Ohm
PanasonicJS1A-5V-F
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V / General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 5VDC Coil Through Hole
PanasonicJS1A-B-5V-F
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 5V | Panasonic Electronic Components JS1A-B-5V-F
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity KRPA-5AG-24 fornite dai suoi distributori.
RELAY, SPDT, 240VAC, 10A; Contact Configuration: SPDT; Coil Voltage: 24VAC; Contact Current: 10A; Product Range: KRPA Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 240VAC; Relay
KRPA-5AG-24=KRPA Relay & Contactor Type: General Purpose Power Relay Current Type: AC Coil Magnetic System: Monostable Contact Arrangement: 1 Form C SPDT-CO Contact Current Rating: 10 A General Purpose Power Relay AC Monostable 1 Form C SPDT-CO | Electromechanical Relay | Part Number: KRPA-5AG-24 | Internal Number: 9-1393104-9 | TE Connectivity | Potter & Brumfield