TE Connectivity CPF-A-0805B1K5E1
Res Thin Film 0805 1.5K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity CPF-A-0805B1K5E1.
element14 APAC
Datasheet4 pagine2 anni fa
Datasheet6 pagine11 anni fa
Trend di 3 mesi:
Restocked
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
5,763
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
PanasonicERA6AEB152V
Res Thin Film 0805 1.5K Ohm 0.1% 0.125W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.125W, 1500ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE Connectivity / AMP6-1614884-6
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1500ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
TE ConnectivityCPF0805B1K5E
PanasonicERA6YEB152V
SMD Chip Resistor, 1.5 kOhm, ± 0.1%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Metal Film (Thin Film), High Reliability
PanasonicERA6AEB1581V
Res Thin Film 0805 1.58K Ohm 0.1% 1/8W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity CPF-A-0805B1K5E1 fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 1500ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Precision Thin Film 0805 1.5k Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Special Order: CPF A 0805 1K5 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 1.5K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0805 Surface Mount Resistor | 1.5K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0805B1K5E1 | Internal Number: 3-2176217-5 | TE Connectivity | NEOHM