TE Connectivity CPF-A-0603B6K8E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 6800ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity CPF-A-0603B6K8E1.
Electro Sonic
Datasheet8 pagine7 anni fa
Trend di 3 mesi:
-100%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
6,717
Authorized Distributors
6
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 week ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
Parti correlate
TE ConnectivityCPF0603B6K8E1
Res Thin Film 0603 6.8K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-3YEB682V
Res Metal Film 0603 6.8K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 6800ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / AMP3-1879224-3
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 6490ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
TE Connectivity / AMP3-1879224-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 6190ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 6.19K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity CPF-A-0603B6K8E1 fornite dai suoi distributori.
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Automotive Grade Thin Film Chip Resistor
Surface Mount Resistors, Precision Resistor, 2 Termination, 0603, Taped & Reeled, .1 %, Thin Film, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, 6.8K Ω, .063 W
RES, THIN FILM, AEC-Q200, 6K8, 0603; Res; RES, THIN FILM, AEC-Q200, 6K8, 0603; Resistance:6.8kohm; Voltage Rating:50V; Resistor Case Style:0603 ^1608 Metric]; Power Rating:62.5mW; Resistance Tolerance: 0.1%; Product Ran
Special Order: CPF A 0603 6K8 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 6.8K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0603 Surface Mount Resistor | 6.8K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0603B6K8E1 | Internal Number: 4-2176216-1 | TE Connectivity | NEOHM