TE Connectivity CPF-A-0402B1K5E1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1500ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity CPF-A-0402B1K5E1.
Newark
Datasheet3 pagine3 anni fa
Datasheet9 pagine10 anni fa
Trend di 3 mesi:
-27.78%
SimboloImpronta
3DScarica
Stock
1,040
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Parti correlate
PanasonicERA2AEB152X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 1.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0402BRD071K5L
62.5mW Thin Film Resistor 50V ±25ppm/℃ ±0.1% 1.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0402B1K5E1
Res Thin Film 0402 1.5K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Medical Automotive AEC-Q200
100mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 1.5kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0402 1.5K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Medical
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 1500ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity CPF-A-0402B1K5E1 fornite dai suoi distributori.
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Surface Mount Resistors, Precision Resistor, 2 Termination, 0402, Taped & Reeled, .1 %, Thin Film, Resistance Class 1kΩ – 1MΩ, 1.5K Ω, .063 W
Res, Thin Film, Aec-Q200, 1K5, 0402; Resistance:1.5Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:25V Rohs Compliant: Yes |Holsworthy Te Connectivity CPF-A-0402B1K5E1
Special Order: CPF A 0402 1K5 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 1.5K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 1.5K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0402B1K5E1 | Internal Number: 1-2176215-0 | TE Connectivity | NEOHM