TE Connectivity CPF-A-0402B10KE1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 10000ohm, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity CPF-A-0402B10KE1.
element14 APAC
Datasheet4 pagine1 anno fa
Datasheet6 pagine11 anni fa
Electro Sonic
TE Connectivity
Master Electronics
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-57.91%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
5,317
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
10 kΩ
Case/Package
Tolerance
0.1 %
0.1 %
0.1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2016-05-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Parti correlate
PanasonicERA2AEB103X
63mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 10kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity7-1879208-3
Surface Mount Thin Film Resistor, Cpf Series, 10 Kohm, 63 Mw, - 0.1%, 25 V, 0402 [1005 Metric]
Yageo GroupRT0402BRD0710KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 10000ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thin Film 0402 10K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
100mW Thin Film Resistor 50V ±0.1% ±25ppm/℃ 10kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 10000ohm, 25V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity CPF-A-0402B10KE1 fornite dai suoi distributori.
Res Precision Thin Film 0402 10k Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Res Thin Film 0402 10K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/16W 0402
Res, Thin Film, Aec-Q200, 10K, 0402; Resistance:10Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:62.5Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thin Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:25V Rohs Compliant: Yes |Holsworthy Te Connectivity CPF-A-0402B10KE1
Special Order: CPF A 0402 10K 0.1% 25PPM 1K RL Resistance Value: 10K Ω Element Type: Thin Film Resistor Type: Precision Resistor Passive Component Tolerance: .1 % Package Size Code: 0402 Surface Mount Resistor | 10K Ω Thin Film Precision Resistor .1 % | Part Number: CPF-A-0402B10KE1 | Internal Number: 2-2176215-6 | TE Connectivity | NEOHM