TE Connectivity / P&B KUP-14D45-125
Kup-14D45-125=Ku |Potter&brumfield Te Connectivity KUP-14D45-125
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Master Electronics
Electro Sonic
JRH Electronics
TE Connectivity
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-1.90%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-01-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-11-29
LTD Date2025-12-19
Parti correlate
TE ConnectivityKRPA-14DG-125
Electromechanical Relay 125VDC 10A 3PDT (35.71x35.71)mm Socket General Purpose Relay
TE Connectivity1-1393118-2
Relay, 3 Form C (NO/NC), 110 V (DC), 10000 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 1-1393118-2
TE ConnectivityKRPA-14DG-110
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3Pdt, Momentary, 0.011A (Coil), 110Vdc (Coil), 1200Mw (Coil), 10A
TE Connectivity / AMP3-1393118-6
Relay, 3 Form C (NO/NC), 110 V (DC), 10000 Ω, 10 A, 240 V (AC), monostable, 3-1393118-6
TE Connectivity8-1393091-9
General Purpose Multimode Electromechanical Relay 3PDT 10A 110VDC 10000Ohm Socket
PanasonicHC3-HP-DC110V
Relays 100/110VDC 10KOhm 7A 3PDT(27.2mm 20.8mm 36.7mm) THT General Purpose Relay Automotive
HC3 Relay (Plug-in w/ LED) [RoHS Compliant]
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity / P&B KUP-14D45-125 fornite dai suoi distributori.
Electromechanical Relay 3PDT 10A 125VDC Plain Case
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY - Part AMP3-1393118-3
Power Relay 125VDC 10A 3PDT(38.89x35.7x50)mm Socket
Power/Signal Relay, 3 Form C, Momentary, 12VDC (Coil), 1200mW (Coil), 10A (Contact), DC Input, Panel Mount
KUP-14D45-125KU | TE Connectivity 3-1393118-3
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 125V
Special Order: KUP-14D45-125=KU Relay Type: Industrial Panel Plug-In Coil Magnetic System: Monostable Coil Power Rating DC: 1200 mW Coil Resistance: 120 Ω Coil Special Features: UL Coil Insulation Class B Industrial Panel Plug-In Monostable 1200 mW 120 Ω | Power Relay | Part Number: KUP-14D45-125 | Internal Number: 3-1393118-3 | TE Connectivity