TE Connectivity KUP-14D25-24
Electromechanical Relay 3PDT 10A 24VDC 472Ohm Plain Case
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity KUP-14D25-24.
IHS
Datasheet5 pagine1 anno fa
TE Connectivity
JRH Electronics
Master Electronics
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-100%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2008-05-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
LTB Date2024-11-29
LTD Date2025-12-19
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
TE Connectivity / AMP1393118-7
POWER RELAYS;INDUSTRIAL PANEL PLUG-IN;KUP;3 POLE;MOUNTING;PANEL MOUNT;1393118-7
TE ConnectivityKRPA-14DG-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A 3PDT (35.71x35.71x50.8)mm Socket General Purpose Relay
TE ConnectivityKRPA-14DN-24
TE Connectivity1-1393118-0
Power Relay 24VDC 5A 3PDT(38.89mm 35.71mm 50mm) Socket
TE Connectivity / P&BKUP-14D17-24
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A 3PDT(38.89x35.71)mm THT Industrial Relay
TE Connectivity1-1393115-7
Electromechanical Relay 24VDC 472Ohm 10A 3PDT(38.89x35.71x55.55)mm Plain Case Industrial Relay
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity KUP-14D25-24 fornite dai suoi distributori.
Industrial Relays 3P Pln Qc/Sldr 24Vdc |Amp Te Connectivity 2-1393118-3
POWER RELAYS;INDUSTRIAL PANEL PLUG-IN;KUP;3 POLE;SOCKET MOUNT;2-1393118-3
Cross Referenced to TE CONNECTIVITY - Part AMP2-1393118-3
Power Relay 24VDC 10A 3PDT(38.89mm 35.7mm 49.99mm) Socket
POWER RELAY, 3PDT, 24VDC, 10A, PLUG IN
Industrial Relays (General Purpose)
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V
RELAY,GP,KUP-14D25-24, 3PDT,10
Power/Signal Relay, 3 Form C, 3PDT, Momentary, 0.05A (Coil), 24VDC (Coil), 1250mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Panel Mount
RELAY, 3PDT, 240VAC, 32VDC, 10A; Contact Configuration: 3PDT; Coil Voltage: 24VDC; Contact Current: 10A; Product Range: KUP Series; Relay Mounting: Socket; Coil Type: Non Latching; Contact Voltage VAC: 240VAC;