TDK NLV32T-047J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47nH 5% 100MHz 26Q-Factor Ferrite 450mA 300mOhm DCR 1210 T/R
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK NLV32T-047J-PF.
IHS
Datasheet10 pagine8 anni fa
TDK
Newark
element14
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-39.55%
Modelli CAD
Scarica il simbolo TDK NLV32T-047J-PF, l'impronta e i modelli STEP 3D dai nostri partner di fiducia.
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 100MHz 38Q-Factor 380mA 290mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47nH 5% 100MHz 20Q-Factor Ferrite 360mA 500mOhm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor RF Chip Wirewound 47nH 5% 100MHz 40Q-Factor Air 450mA 230mOhm DCR 0805 Embossed T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47nH 5% 100MHz 20Q-Factor Ferrite 360mA 500mOhm DCR 1008 Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di TDK NLV32T-047J-PF fornite dai suoi distributori.
Ind Wirewound 47nH 5% 100MHz 26Q-Factor 450mA 1210 Tape and Reel
General Purpose Inductor, 0.047uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Fixed inductor 3225 0.047µH ±5% 450mA 3.20 x 2.50mm 2.20mm 0.3Ω 1200MHz 26@100MHz
NLV Series 1210 0.047 uH ±5 % 450 mA 0.3 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
Wire Wound Inductor For Signal Line Rohs Compliant: Yes |Tdk NLV32T-047J-PF.
INDUCTOR, 0.047UH, 1210 CASE; Inductance: 47nH; Product Range: -; DC Current Rating: 450mA; High Frequency Inductor Case: 1210 [3225 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.3ohm; Inductance Tolerance: ±
INDUCTOR, 1210 CASE, 0.047UH; Inductance:47nH; Inductance Tolerance:± 5%; DC Resistance Max:0.3ohm; DC Current Rating:450mA; Core Material:Ferrite; Inductor Case Style:3225; No. of Pins:2; MSL:MSL 2 - 1 year; DC Current Max:450mA; Inductor Type:Inductor; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-20°C; Package / Case:1210; Q @ Vr F:26; Q Factor @ Frequency:26 @ 100MHz; Resistance:0.3ohm; Resonant Frequency:1.2GHz; Test Frequency:100MHz; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%